WhatsApp

ADIYAMAN TÜTÜNÜ

ADIYAMAN TÜTÜNÜ

       

Adıyaman tütünümüz kendi üretimimizdir.

1. sınıftır.

En iyi kalite de tütündür.

Kendi yetiştirdiğimiz tütündür.

İstediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz.

AYNI GÜN KARGO BEDAVA

 

 

Hepinizin bildiği üzere artan sigara fiyatları ile bir çok sigara tiryakisi artık hazır sigara içemez duruma geldi. Çünkü insanların alım gücünü zorlama derecesine geldi. Fakat şöyle bir durum ortaya çıktı. İnsanlar her zaman için kendilerine yeni bir alternatif bulup kendi istekleri doğrultusunda yol almaya devam ederler. Bundan dolayıdır ki Açık tütün dediğimiz kıyılmış tütün olan ve Adıyaman ilinde yetişen Adıyaman tütünü namı değer halk arasında açık tütün olarak bilinen bu ürün bir çok ilde tütün satış evleri ve dükkanlarında satılmaya başlandı. Fakat bu tütün fiyatları kendine bir Pazar oluşturduğundan direk fiyat politikası olmamaktadır. Bundan dolayı sizlere bu konuda bilgi veremeye çalışacağız.

 

Açık tütün fiyatları

Yılın belli aylarında tütünün durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Fakat 2017 yılının eylül ayı için açık tütün fiyatları 20 TL den başlayıp 130 TL ye kadar çıkmaktadır. Bundan dolayı sarmalık ve tezgahlık tütün dediğimiz iki ayrı türü vardır. Sarmalık biraz daha ucuz olup tütün dükkanları tarafından sarılıp paketler halinde satışı yapılmaktadır. Fakat şöyle bir durum var bu tarz hazır paketlenerek satışı yasaktır. Tezgahlık tütün ise içimi ve rengi daha güzel olup sadece siz bunları aldığınızda kendiniz evinizde doldurup içebilirsiniz.

 

tütün fiyatları 2019

2016 yılında Adıyaman tütünü ve çelikhan tütünü bitme noktasına geldiğinden dolayı ağustos ve eylül ayı itibari ile yeni mahsül ürünlerin çıkması ile birlikte tütün fiyatları 2017  için şuan 20 TL’den başlayıp 120 TL’ye kadar satışı yapılmaktadır. Bunlarda içimi ve rengine göre farklılıklar göstermektedir. İçim ve renk fiyat ile doğru orantılı olarak artmaktadır.

 

sarma tütün fiyatları

ise hepinizin bildiği gibi tütün satış dükkanları aldıkları sarmalık tütünleri kar oranı fazla olmasını istemesinden dolayı biraz daha alt kalitede renk bakımından bunu söylüyoruz rengi sarı olmayan fakat içimi boğaz yakmayan daha uygun tütünlerdir. Bunların fiyatları ise 20 TL 25 TL, 30 TL, 35 TL, 40 TL, 45 TL, 50 TL’ye kadar çıkmaktadır.

 

tekel tütün fiyatları

ise Adıyaman tütünü ve çelikhan tütüne nazaran susuz yetişen bir ürün olup işlenmeden içimi pek de mümkün olmayan tekel tütün fiyatları ise tütün taban fiyatları uygulanarak alınmaktadır. Bunları genelde tütün ekspertizleri bakmaktadır. Fakat elimize gelen bilgilere göre 8 TL’den başlıyor 20 TL ye kadar fiyat aralığı değişmektedir. 

 

 

Ürün Görselleri

TÜM HABERLER
Bize
Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM